neděle 1. dubna 2012

Posuď knihu podle obalu #6

 Týdenní meme z dílny Syki.
Cílem je každou neděli zveřejnit jednu knihu a ohodnotit její obálku.


Název knihy: Tak padne náš svět
Autorka: Megan Crewe

Anotace:
Začíná to jako svědění, kterého se nemůžete zbavit. Pak přijde horečka a šimrání v krku. Pár dní nato budete vykládat svá tajemství na potkání neznámým lidem, jako by to byli vaši staří přátelé. Za další tři dny vás postihnou paranoidní halucinace.
A pak budete mrtví.
Šestnáctiletá Kaelyn žije na ostrově nedaleko pobřeží. Když její nejlepší kamarád odjíždí studovat na pevninu, vůbec ji nenapadne, že ho možná už nikdy neuvidí. Ale pak její malou ostrovní komunitu postihne podivná virová epidemie. Počet mrtvých narůstá a vláda dá ostrov do karantény: nikdo nesmí z ostrova odjet, ani se na něj vrátit.
Ti, kteří jsou dosud zdraví, musejí bojovat o tenčící se zásoby potravin, aby neztratili naději na přežití. Zatímco svět, který Kaelyn znala, se kolem ní hroutí, ona nachází nečekané spojence, přátelství i novou lásku. A když ji virus začne okrádat o přátele a rodinu, ze všech sil se snaží udržet si víru, že musí existovat způsob, jak zachránit lidi, kteří jí jsou nejdražší.Co si myslím já:
Vlastně ani nevím, kdy jsem na tuto obálku poprvé narazila. Snad na nějakém zahraničním blogu? Vím jen to, že mi ze začátku připadala značně obyčejná a rozhodně mě nijak nezaujala. Potom jsem zjistila, že se bude vydávat i u nás v česku a trochu víc jsem se na ni podívala.
I když mi ze začátku připadala obyčejná, tak teď na ni pohlížím úplně nijak. Rozhodně se mi hodně líbí ten obrázek, který je jakoby v tom názvu a celkově to dělá obálku značně mysteriózní. Člověk si říká, kam ta holka asi jde, odkud? Taky k obrázku ladí oranžovožluté pozadí a celkově to vytváří opravdu dobrý dojem. Myslím, že jde prostě o to, aby si člověk všiml toho obrázku v písmu. Na první pohled a v malém rozlišení je lehko přehlédnutelný, když si ho ale člověk všimne a také toho, co na tom obrázku je, tak je obálka hned o něco zajímavější.

Žádné komentáře:

Okomentovat