středa 3. února 2016

Knižní novinky (2)

Tak blog tedy po své delší absenci trochu rozjíždím, jak jste si mohli všimnout například v mé recenzi na Huntress, která se vám snad líbila. Doufám, že mi to tentokrát vydrží a také, že sem bude ještě někdo vůbec chodit. Přirozeně si vás tedy chci trochu nalákat a i z toho důvodu tasím s druhým „dílem" knižních novinek (z nejbližší doby, ale i nějaké trošku starší, na které stojí za to upozornit). Původně jsem chtěla uspořádat giveaway, ale jaksi na to momentálně nemám jak munici, tak finance na zakoupení dané munice. Ale už konec řečí a jdeme na to.

Marissa Meyer, autorka Měsíčních kronik, nedávno oznámila, že vydá grafickou novelu (celkově zatím plánuje dvě) ke své populární knižní sérií. Ta vyjde pod anglickým názvem Wires and Nerve (možný překlad je Dráty a nervy) a budou v ní postavy ze samotných Kronik. Autorka se sama vyjádřila, že se nebude jednat o grafické zpracování scén z knih, nýbrž o úplně nové příběhy.
Od Marissy u nás už byly vydány knihy Cinder, Scarlet, Cress, novela Nejkrásnější a někdy v půlce tohoto roku plánuje nakladatelství Egmont vydat i poslední díl, Winter, stejně jako sbírku povídek Stars Above (možný název Hvězdy nad hlavou), která vyjde někdy na podzim.

Stejně jako mnoho knih před ní, i Pátá vlna Ricka Yanceyho (na kterou jsem také již napsala recenzi a nedávno nakladatelství Baronet vydalo již její druhý díl, Nekonečné moře) se dočkala filmového zpracování. Nejedná se zrovna o novou zprávu a film je již v amerických kinech, ale vzhledem k tomu, že to nevypadá, že by měl v nejbližší době zavítat do českých kin, tak stojí za to na něj upozornit. I když musím říct, že už z traileru vypadá trošku jinak a herec, který hraje Evana, se mi dvakrát nezamlouvá. Ale posuďte sami.


Ani v tomto případě se nejedná o nejnovější zprávu, ovšem opět stále aktuální. Pamatujete si ještě na Řadu nešťastných příhod od Lemonyho Snicketa? Internetová videotéka Netflix oznámila, že z těchto knih udělá seriál, který se na jejích stránkách objeví již tento rok.
Nebude se jednat o první adaptaci těchto knih, už totiž existuje film. V něm si roli hraběte Olafa zahrál populární herec Jim Carrey. A i tentokrát se máme na co těšit. V seriálové podobě jej totiž podle dosavadních informací ztvární herec Neil Patrick Harris, známý především jako Barney ze seriálu Jak jsem poznal vaši matku.
Vzhledem k tomu, že je těžké zakomponovat 13. dílnou sérii do jednoho filmu, tak je rozhodnutí udělat z příběhů sourozenců Baudelairových seriál určitě to pravé. Podle všeho se bude jednat o formát 1-kniha-1-epizoda. A Netflix už v minulosti například Daredevilem, Jessicou Jones nebo Sense8 dokázal, že umí vytvořit opravdu kvalitní podívanou.

Krátké zprávy: Rick Riordan už rozjíždí další mytologické série. Jedna bude o Magnusi Chaseovi a norské mytologií, ta druhá o bohu Apollonovi a jeho problémech jako teenager. V angličtině konečně vyšel čtvrtý díl Alex Craftové od autorky Kalayny Price, kterou u nás jako Čarodějku stínů vydává Baronet. Série Divergence od Veronicy Roth dostane nové filmové obálky. U několika nakladatelství (například Baronet, Albatros Media) probíhá novoroční výprodej.

Nedávno vyšlo: Půlnoční koruna (Sarah J. Maas, pokračování Skleněného trůnu), ZOM-B 2: V podzemí (Darren Shan), Nekonečné moře (Rick Yancey, pokračování Páté vlny), Tajemné touhy (Jennifer L. Armentrout), Roztomilé malé lhářky 15: Ohrožené (Sara Shepard)

2 komentáře:

  1. Tento typ článků mě baví, vždy se dozvím něco nového. :)

    OdpovědětVymazat
  2. Musím souhlasit. Miluji tyto články. Jsem ráda, že jsi zpět :)

    OdpovědětVymazat